جالبه ... بخونش!

مردی صبح زود از خواب بیدار شد تا نمازش را در خانه خدا (مسجد) بخواند. لباس پوشید و راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد، مرد زمین خورد و لباسهایش کثیف شد. او بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت. مرد لباسهایش را عوض کرد و دوباره راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد و در همان نقطه مجدداً زمین خورد! او دوباره بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت. یک بار دیگر لباسهایش را عوض کرد و راهی خانه خدا شد.

در راه به مسجد، با مردی که چراغ در دست داشت برخورد کرد و نامش را پرسید. مرد پاسخ داد: من دیدم شما در راه به مسجد دو بار به زمین افتادید ، از این رو چراغ آوردم تا بتوانم راهتان را روشن کنم. مرد اول از او بطور فراوان تشکر می کند و هر دو راهشان را به طرف مسجد ادامه می دهند. همین که به مسجد رسیدند، مرد اول از مرد چراغ بدست در خواست می کند تا به مسجد وارد شود و با او نماز بخواند. مرد دوم از رفتن به داخل مسجد خودداری می کند.

مرد اول درخواستش را دوبار دیگر تکرار می کند و مجدداً همان جواب را می شنود. مرد اول سوال می کند که چرا او نمی خواهد وارد مسجد شود و نماز بخواند.

مرد دوم پاسخ داد: من شیطان هستم.

مرد اول با شنیدن این جواب جا خورد.

شیطان در ادامه توضیح می دهد: من شما را در راه به مسجد دیدم و این من بودم که باعث زمین خوردن شما شدم. وقتی شما به خانه رفتید، خودتان را تمیز کردید و به راهمان به مسجد برگشتید، خدا همه گناهان شما را بخشید. من برای بار دوم باعث زمین خوردن شما شدم و حتی آن هم شما را تشویق به ماندن در خانه نکرد، بلکه بیشتر به راه مسجد برگشتید. به خاطر آن، خدا همه گناهان افراد خانواده ات را بخشید. من ترسیدم که اگر یک بار دیگر باعث زمین خوردن شما بشوم، آنگاه خدا گناهان افراد دهکده تان را خواهد بخشید. بنابراین، من سالم رسیدن شما را به مسجد مطمئن ساختم.

پ ن: چون حس و حال نوشتن ندارم ، مجبورم از دور و اطرافم مطلب بدزدم ناراحت

پ ن٢: اون دسته از افرادی که مورد دستبرد قرار می گیرندخودشون حلال کنن دیگهنیشخند

/ 7 نظر / 20 بازدید
ميثم

سلام وبلاگت واقعا عاليه به منم سربزن منتظر نظرت هستم تي شرت خليج هميشه فارس تي شرت استين بلند پسرانه با طرح تخت جمشيد تي شرت استين بلند پسرانه با طرح شعري از خيام تي شرت استين بلند پسرانه با طرح نستعليق تي شرت استين کوتاه پسرانه با طرح جومونگ و.......... http://www.ez-money.blogfa.com

یک دوست

سلام من از شیخمون استفتا کردم گفت اشکالی نداره؛ برو حالشو ببر[نیشخند]

مسافر

چند بار این داستان رو خونده بودم اما فکر کنم باز هم لازم بود برام.......... ممنون.......[گل]

مهشید

جالب بود... منم یه وقتایی حوصله نوشتن ندارم. البته این پست رو به خاطر این کپی کردم که واقعاَ حرف دلم بود...