جشنی در راه است!

سلام

 

از آن قدیم ندیم ها ، امروز را خیلی دوس داشتیم . نه به خاطر مهر بودنش یا 23 بودنش .. نه نه نه  ... قضیه پیچیده نیست ، ساده است - امروز روز تولدمان است!!!

تقریباً دو ماه پیش مجاب شدیم که حتما و حتما بفهمیم تاریخ تولدمان به سال میلادی کِی می شود ... خیلی هم زور زدیم ... زورهامان هم 2 هفته پیش به ثمر رسید ، 15 اکتبر روز تولدمان است در دیار فرنگ ... درست است ، روز زیاد خاصی نیست ، ولی خوب است ، همین که وسط ماه به دنیا آمدیم خودش جای بسی امیدواریست ...

 ولی در عوض ، نکته ی خیلی جالب قضیه این است که امروز ، هم 15 اکتبراست و هم 23 مهر (تولد میلادی و شمسی مان با هم قاطی شده است!) از صبح خیلی با این موضوع حال می کنیم و کلی هم به خودمان فخر می فروشیم!

تولد امسالمان مثل هیچ کدام از قبلی ها نیست ، قبلی ها اندکی شبیه تر بود به تولد ... شب ها بدون این که به تولدمان فکر کنیم می خوابیدیم و صبح با کلی پیام تبریک و فدایت شوم و ایشالله 120 ساله شی و امثالهم از خواب می پریدیم ؛ تا دم غروب هم کلی خوش به حالمان بود و از انجام هر گونه عمل سخت و طاقت فرسایی از قبیل نان خریدن و درس خواندن و برو مغازه ببین بابا باهات کاری نداشته باشه و اتاقتو مرتب کن مصطفی و ... معاف بودیم. خوب بود تولدهامان معمولاً

البته تولدمان همیشه هم اینطوری نبود ، اتفاق های خاص هم می افتاد ، البته به ندرت ... دو بار غافلگیر (معادل فارسی کلمه ی سورپرایز) شدیم - یک بار قلبمان تا زیر زبانمان بالا آمد - دو سه باری را نیز  مهمان ویژه ی مراسمی از قبل برنامه ریزی شده بودیم.

اما امسال...

دیشب زود خوابیدیم که وقتی صبح بیدارمان می کنند ، خواب آلود نباشیم و حدالاقل در عکس هایی که قرار است امسال گرفته شود از ما ، چشم هامان خمار نباشد! قبل از خواب هم کلی فکر و خیال بود در ذهنمان که وقتی صبح بیدارمان می کنند ، اولش خودمان رو به خواب بزنیم و یهویی بیدارشویم و مثلاً ذوق کنیم و کلی خوشحال شویم و بخندیم و برقصیم و بخوریم و ... نفهمیدیم کِی خوابمان برد! 

صبح با نوای دلنشین کامیون هایی که جلو خانه مان سنگ خالی می کنند ، بیدار شدیم ، اندکی بعد کمی شیشه ها لرزید ، به برکت عبور غلتک هایی که به انجام وظیفه مشغولند ، راننده هاشان اینگونه می گویند (قرار است از کنار خانه مان اتوبان رد شود!) هیچ کس هم در خانه حضور ندارد ... خب ، طبیعیست ، رفته اند تا مراسم تولدمان را هر چه با شکوه تر برگزار کنند دیگر ، در جایی متفاوت ، مثلاً در باغ یکی از دوستان! ... نه نه ، صبر کنید . مادر تشریف دارند ، برادر نیز خوابیده اند ...

-پدر کجاست؟

-اگر در دکان حضور ندارند ، لابد رفته اند برای سرکشی به یکی از دوستان.

تمام امیدمان را از دست داده ایم ، هیچ کس امروز را یادش نیست! باید خودمان دست به کار شَویم ... اگر امروز را از دست بدهیم ، انگار یک سال را از دست داده ایم! (باید امروز را خیلی خوش بگذرانیم) 

تلفن همراه(همان موبایلِ فرنگی ها) خاموش!!! نه نه نه ... روشن ، قبلش باید به حامی پیامک بدهیم، "امروز شرکت نمی آییم ، فردا می آییم ، دست پر می آییم!" ... تلفن همراه خاموش!!!

-ناخن گیر کو؟

- داخل کشو یگر ، همان جای همیشگی!

- آهان ، یافتمش ، متشکرم

حوله در دست ، به سمت حمام حرکت می کنیم ، باید دوش بگیریم ، روزی به این مهمی ، باید از همیشه تمیز تر باشیم دیگر! مگر نه؟

سشوار و اتو و چسب و واکس و داکس و نیترو و از این قبیل کوفت و زهره مار ها ، تعطیل ؛ امروز موهامان باید هوای آزاد بخورند!  البته شاید دم غروب یه حالی بهشان بدهیم! شاید! 

-جوراب هامان کو؟

- بو میدادند ، داده ایم با ماشین لباس شویی بشورند آنها را!

(آخر ما تازه یکی از آن جدید هایش را وارد منزل کرده ایم ، از همان هایی که در خود آفتاب دارد و باد ، لباس ها را خشک می کند و می دهد به ما)

مجبوریم به کشوی لباس های پدر دستبرد بزنیم ؛ جوراب تیره نمیپوشیم ، پدر جوراب روشن نمیپوشند ، بلاجبار از رنگ قهوه ای استفاده می کنیم (روشن ترین جورابی که در کشو میشود یافت )

امسال نیز میتواند به مانند سال های قبل باشد!!! (مغازه تعطیل و "مصطفی برو ببین بابا باهات کاری نداشته باشه" نداریم! - نانوایی امروز پخت ندارد! - اتاقم هم به لطف دستان پرتوان مادر ، بر خلاف همیشه ، شباهت غیر قابل تصوری به یک اتاق دارد (از همین مکان دستان مادر را می بوسیم و تشکر میکنم از برای این که در این سال ها به ما کمک کردند تا اتاقمان را کنیم همچو دسته ای گل (مانند خودمان) و ما عامل اصلی تمام موفقیت هامان را در مادرمان می بینیم و ما همیشه دوستش میداریم و از این جور حرف ها))

کجا بودیم؟ ... آها ، عرض می فرمودیم: امسال هم میتواند به مانند سال های قبل باشد! فقط اندکی تفاوت دارد امسال .. همه کاره ی جشن خودمانیم و خودمان! باید هرچه با شکوه تر برگزار شود مراسم تولدمان!

تا ساعت 15 قرار بر این بود تا به پانصد نفر از دوستان و اقوام پیام بفرستیم و مراسمی کوچک در یکی از قهوه خانه های شهر برگزار کنیم ؛ ولی وقتی به خزانه مراجعه کردیم به این نتیجه رسیدیم که هرچه جمعیت کمتر باشد ، بیشتر خوش میگذرد ، بی خودی شلوغ کاری برای چه؟ .. اصلاً مگر آنان برای مراسم تولدشان دعوتتان کردند که حالا می خواهید همشان را دعوت کنید؟!!! 

در همین افکار شناور بودیم که فوتبال شروع شد!  با این بازی بسیار روان و شفافی که پرسپولیس در مقابل استقلال انجام می دهد ، بی شک ما پیروز میدانیم و ما با تمام احترامی که برای استقلالی ها قائلیم ، به آن ها تذکر می دهیم که همین حالا از زمین بیرون رفته تا با اختلاف 13 یا 14 گل بازی را به پرسپولیس زلزله محبوب هر چی دله واگزار نکنند (شاید هم واگذار نکنند ، نمی دانیم ، املای درستش را نمی دانیم!) 

با توجه به این که پرسپولیس از زمین برنده خارج خواهد شد و ما آدم مغروری نیستیم و دوست نداریم شب تولدمان را اختصاص بدهیم به خورد ، ذلیل و خار کردن استقلالی های موجود در مراسم تولد ؛ مراسم تولد خود را به 7 روز دیگر ، یعنی 30 مهر ماه موکول می کنیم! که هم تعطیل باشد ، هم جیبمان اندکی پر باشد و هم دوستان محترم وقت بیشتری برای تهیه هدیه ای در خور شان و شعور و مقام اینجانب داشته باشند (از آنجایی که این چند کلمه ممکن است آتش خشم خیلی ها رو شعله ور کند ، از همین جا از آنها خواهش میکنیم که دهانشان را ببندند و حدالامکان اینجا آبرو داری کنند! حرمت تولدمان را نگه دارید لطفاً) 

بین دو نیمه ، ما و خودمان نشستیم و یک نفری یک عالمه فکر خوب خوب کردیم که یکی را می نویسیم ، امشب در یاهو ، یک اتاق گفتمان برپا میکنیم و یک عالم دوست و یک تولد اینترنتی! که خیلی زود پشیمان شدیم ... آخر اینترنت هم جاست برای جشن و پایکوبی؟ آن هم از پشت جعبه ای جادویی(همان مونیتور فرنگی ها) که در خور این روز عظیم نیست ... فرض کنید که مشکل آن جعبه حل شود و ما برویم "ال ای دی" همسایه بقلی را که تا دو روز پیش هنوز به آن "ال سی دی " می گفتیم ، برای امشب قرض بگیریم ؛ پیشکش ها ( معادل هدیه ها) را چگونه می رسانید به ما؟ مشکلِ بزرگیست و غیرقابل حل! (مهمانی اینترنتی منتفی شد ، ولی اگر راه حل مناسب برای پیشکش ها به ذهنتان رسید ، بفرمایید! سر تا پا به گوشیم) 

خلاصه ، دوستان عزیزی که بنده را کمی تا قسمتی می شناسید ، کمی غناعت پیشه کنید(شاید هم قناعت - خودمانیم ، املاء فارسیمان افتضاح است) ، پول های خود را صرف خوش گذرانی و کارهایی از این قبیل نکنید ، جشنی کوچک در راه است و مخارج این جشن ، سنگین .

بازی نیز تمام شد ، باختیم ... کاشکی امروز را بیهوده حرام نمی کردیم ، کاشکی جشنی می گرفتیم ! کاشکی!!!

بایستی 7 روز دیگر صبر کرد ، جشنی در راه است!!! جشنی کوچک

/ 14 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پریسا

خجالت بکش حالا مسیح یه چیزی گفت تو هم باید قبول کنی؟؟؟؟؟؟ بی ادب تو هنوز دهنت بو شیر میده

رویا عبدی

آخییییییی....!!!! الهــــــی دشمن برایتان بمیرد!! چقدر طفلکی بوده اید....! ببخشید که اینقدر دوستان بی معرفتی می باشیم![شرمنده]

مسافر

سلام! عیدتون مبارک! هنوز به ایمیلم سر میزنم! دعوتتون هم دیدم،ممنون! عضو هم شدم! ولی همون دوره بهتره، هنوز هم بابت دعوتم به دوره ازتون خیلی خیلی ممنونم! از این به بعد با کوثر اینجا هستیم! خوشحال میشیم بیاید و نظر بدید! خدانگهدار!

مسافر

ببخشید آدرسو اشتباه نوشتم[خجالت] آدرس درست اینه! البته اونم مثل اینکه یه وبلاگی بود!

مسافر

یه چیزی یادم رفت بگم! اگر دوست داشتید بگید تا یه پروفایل هم توی وبلاگ برای شما ایجاد کنیم هر وقت دوست داشتید مطب یا والیپر بذارید!

مسافر

سلام! شما برای من از فیس بوک دعوتنامه فرستادید؟ متاسفانه نمیتونم باز کنم فیس بوک رو! در ضمن ایمیل من از این به بعد این هست mfatemeh32@yahoo.com به ایمیل قبلی هم چون توی دو تا گروه عضوم که ایمیلهاش میاد اونجا سر میزنم! لطفا توی دوره جواب دهید!ممنون!

مسافر

چه جنگ باشد، چه نباشد راه من و تو از کربلا می گذرد. "شهید سید مرتضی آوینی" سلام محرم تسلیت باد بر شما

مسافر

سلام!(البته فکر کنم جوابی به این سلام هم داده نشه) من که اصلا نمیدونم چرا شما جواب نمیدید! نمیدونم چه اتفاقی افتاده! اما هر جا که هستید براتون آرزوی موفقیت وشادکامی دارم! در پناه خدا باشید! خدانگهدار

رویا

سلام چرا دیگه آپ نمی کنید؟![متفکر] حتما" حسابی سرتون شلوغه ها...!![چشمک]

یک میشویم

پس امروزتان مبارک و هروزه روزتان چون امروز باد و در این زمستان سرد بهترین هدیه میتواند یک شاخ گل یخ باشد که ارزانی شما . [گل]